Достапни линкови

Богоевски на суд, Шарена револуција со овации


Богоевски на суд, Шарена револуција со овации
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Шарената револуција излезе на протест за поддршка на нејзиниот активист Павле Богоевски кој се товари за учество во толпа што ќе изврши кривично дело за кое следува парична казна или казна затвор до три години. Судењето на Богоевски беше одложено за 14 ноември.

Категории

XS
SM
MD
LG