Достапни линкови

Прв студентски референдум на УКИМ


На дваесет факултети во Скопје се отворени гласачките места на првиот студентски референдум, на кој студентите треба да кажат дали Студентскиот парламент треба да остане невладина организација каква што е во моментот. Од Студентски Пленум се задоволни од процесот на гласање и излезноста.

XS
SM
MD
LG