Достапни линкови

ММФ предупредува на геополитички тензии


ММФ ја остави непроменета прогнозата за светскиот економски раст, но предупреди дека стагнацијата ќе ги зајакне популситичките движења против слободната трговија и миграцијата.

XS
SM
MD
LG