Достапни линкови

Студентски референдум за СПУКМ


Студентски референдум за СПУКМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Студентскиот пленум го најави утрешниот неформален референдум на кој студентите ќе одлучат дали СПУКМ ќе остане невладина организација. Пленумци сметаат дека Студентскиот парламент треба да биде дел од УКИМ за да се зголеми контролата на парите кои оваа организација ги троши.

Категории

XS
SM
MD
LG