Достапни линкови

Богатите држави ги затвораат очите за бегалската криза


Амнести интернешенел ги обвини богатите земји дека покажуваат целосно отсуство на лидерство во справувањето со бегалската криза. Во годишниот извештај објавен денеска се наведува дека само 10 земји имаат згрижено 56 проценти од бегалците во светот и оти тие се едни од најсиромашните.

XS
SM
MD
LG