Достапни линкови

Мал одѕив на референдумот во Унгарија за мигрантите


Скоро сите унгарци кои вчера гласаа на референдумот ги отфрлија квотите за мигрантите, поставени од Европската унија. Меѓутоа, одѕивот беше премал за да може гласањето да биде важечко. Ова е своевидно разочарување за премиерот Виктор Орбан кој се надевше на јасна победа против Брисел.

XS
SM
MD
LG