Достапни линкови

САД со нови планови за крај на војната во Сирија


Американската администрација разгледува нови опции во обидот да се стави крај на граѓанската воја во Сирија, најави Стејт департментот по очигледниот неуспех на дипломатијата. Вашингтон и Москва разменија остри тонови во врска со нивната соработка за смирување на завојуваните страни во таа земја.

XS
SM
MD
LG