Достапни линкови

Заострување на реториката на Балканот


Заострување на реториката на Балканот
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:35 0:00

На Балканот, корупцијата, криминалот, лошите економски резултати и сиромаштијата, властите најлесно ја покриваат со разгорување на националистичките и меѓу-етничките страсти, со барање странски непријатели, едноставно со континуирано држење на народот во страв од воен конфликт. Сето тоа, потпомогнато од таблоидни медиуми, блиски до власта.

Категории

XS
SM
MD
LG