Достапни линкови

Катастрофа во Алепо, Сирија


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун предупреди на воените злосторства во Сирија при што оцени дека ситуацијата во Алепо е полоша од кланица. Во последните бомбардирања биле погодени две болници во градот. Под опсада се околу 250 илјади луѓе кои немаат храна и лекови.

Категории

XS
SM
MD
LG