Достапни линкови

СЈО:Раководители од УБК проневериле над 800 илјади евра


СЈО:Раководители од УБК проневериле над 800 илјади евра
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Околу 860 илјади евра од буџетот завршиле во приватен џеб, покажува последната истрага на СЈО именувана како Трезор. Осомничени за измамата се тројца раководни лица од УБК и едно од МВР.

Категории

XS
SM
MD
LG