Достапни линкови

СЈО:Раководители од УБК проневериле над 800 илјади евра


Околу 860 илјади евра од буџетот завршиле во приватен џеб, покажува последната истрага на СЈО именувана како Трезор. Осомничени за измамата се тројца раководни лица од УБК и едно од МВР.

XS
SM
MD
LG