Достапни линкови

Жесток прв дуел меѓу Клинтон и Трамп


Американските претседателски кандидати Хилари Клинтон и Доналд Трамп дебатираа за економската и за надворешната политика во тензичен директен дуел. Притоа разменија навреди и постојано си попречуваа во првиот од трите предвидени јавни дебати пред претседателските избори на осми ноември.

Категории

XS
SM
MD
LG