Достапни линкови

Факли пред Собрание за поддршка на СЈО


Факли пред Собрание за поддршка на СЈО
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Со запалени факли околу исцртаниот часовник кој симболично го означува истекот на времето на оваа власт, заврши собирот на Шарената револуција пред Собранието на Македонија. „Вашето време истече, дојде времето на Специјалното јавно обвинителство“, е пораката што ја испишаа претставници на Шарената револуција на улицата пред Собранието. Околу три илјади граѓани денеска излегоа на собир за поддршка на Специјалното јавно обвинителство. Причина за денешниот собир е неколкудневната собраниска комисиска расправа на која обвинителката Катица Јанева одговараше на пратенички прашања.

Категории

XS
SM
MD
LG