Достапни линкови

Јанева се пожали на мобинг и ја напушти комисиската расправа


Јанева се пожали на мобинг и ја напушти комисиската расправа
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ја напушти комисиската расправа за извештајот на работата на СЈО и рече дека не се враќа повеќе на расправата, оти, како што рече, ова што и го прават пратениците е мобинг. Таа рече дека ќе се појави само на Пленарна седница во Собранието.

Категории

XS
SM
MD
LG