Достапни линкови

Босанските Срби се изјаснија за Денот на РС


Босанските Срби изгласаа 9 јануари да биде Ден на Република Српска. Властите на РС соопштија дека од оние што излегле на вчерашниот референдум 99,8 проценти го поддржале празникот. Одѕивот на гласачите бил меѓу 56 и 60 отсто.

XS
SM
MD
LG