Достапни линкови

Во Шарлот полициски час поради насилните протести


Во Шарлот, Северна Каролина е воведен полициски час поради протестите кои веќе трета ноќ продолжуваат откако полицаец застрела афроамериканец. Американскиот претседател Барак Обама, како што соопшти Белата куќа, ставил јасно до знеање дека протестите мора да останат мирни.

XS
SM
MD
LG