Достапни линкови

Пленумци најавија реферeндум за СПУКМ


Пленумци најавија реферeндум за СПУКМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00

Студентскиот пленум за 28 септември најави необрзувачки студентски референдум. На него ќе се решава дали и понатаму СПУКМ да биде невладина организација или да биде во склоп на УКИМ.

Категории

XS
SM
MD
LG