Достапни линкови

Во Шарлот насилства, распоредена Националната гарда


Насилствата во најголемиот град во Северна Каролина, Шарлот продолжиле откако демонстранти се судрија со полицијата по убиството на еден афроамериканец. Ова убиство е последното во серијата слични инциденти кои предизвикаа протести во САД.

XS
SM
MD
LG