Достапни линкови

Вашингтон ја обвини Русија за нападот врз конвојот во Сирија


Белата куќа експлицитно ја обвини Русија за воздушниот напад врз конвојот камиони со хуманитарна помош во Сирија. Ова е најотворено обвинување на администрацијата на претседателот Барак Обама против Русија за нападот што се случи на 19 овој месец во кој загинаа најмалку 20 цивили.

XS
SM
MD
LG