Достапни линкови

Единствена Русија со двотретинско мнозинство во Думата


Владејчката Единствена Русија, според официјалните резултати од Централната изборна комисија, на вчерашните избори освоила над 54 насто од гласовите и ќе има над 300 од 450 места во идната Државна Дума.

XS
SM
MD
LG