Достапни линкови

Попоски – Немам премиерски амбиции


Вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски вели дека се злонамерни шпекулациите дека би можел да биде нов премиер доколку ВМРО-ДПМНЕ победи на претстојните избори. Партијата има лидер, а јас немам премиерски амбиции, вели тој во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG