Достапни линкови

Во Братислава самит за проблемите во ЕУ


Шефовите на држави или влади на 27 земји членки на ЕУ на неформалниот состанок во Братислава се под притисок да постават нова визија за Унијата по излезот на Британија. Имено, ова е прв самит на ЕУ во изминативе 43 години, на кој Британија, не учествува.

XS
SM
MD
LG