Достапни линкови

Чистката на ѓуленисти во Турција стана лов на вештерки


За обидот за воен удар во Турција во јули годинава турската влада го обвини таинственосто исламистичко движење на Фетула Ѓулен. Се појавија списоци за негови следбеници во многу земји во светот. Меѓу нив и во Македонија.

XS
SM
MD
LG