Достапни линкови

Чистката на ѓуленисти во Турција стана лов на вештерки


Чистката на ѓуленисти во Турција стана лов на вештерки
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:05 0:00

За обидот за воен удар во Турција во јули годинава турската влада го обвини таинственосто исламистичко движење на Фетула Ѓулен. Се појавија списоци за негови следбеници во многу земји во светот. Меѓу нив и во Македонија.

XS
SM
MD
LG