Достапни линкови

Бегалците во Грција размислуваат за враќање дома


Животот на бегалците во камповите во Грција станал толку тежок што тие понекогаш размислуваат и за враќање во својата, од војна разурната земја, Сирија. Условите во камповите во Хиос се влошија откако бројот на бегалците се зголемил за три пати.

XS
SM
MD
LG