Достапни линкови

Обама: авторитарниот Путин му е пример на Трамп


Американскиот претседател Барак Обама возврати на изјавата на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп кој го нарече послаб лидер од рускиот претседател Владимир Путин. Според Обама, Соединетите држави не смеат да дозволат изборите да станат реалити шоу.

XS
SM
MD
LG