Достапни линкови

Земјотрес - Урната куќа во Стара чаршија


Земјотрес - Урната куќа во Стара чаршија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Во Старата скопска чаршија се урна куќа од вчерашниот земјотрес. Во населбата Железара, каде што оџак оштети два автомобила, жителите стравуваат дека може да падне и друг оџак. Според информациите по вчерашниот земјотрес од 5,3 степени повредени се околу педесетина луѓе кои бегале во паника.

Категории

XS
SM
MD
LG