Достапни линкови

Изборите во Хрватска, продолжување на неизвесноста


Хрватите вчера гласаа на парламентарни избори, втори за помалку од една година. Меѓутоа, неофицијалните резултати покажуваат дека во таа земја и натаму ќе трае политичката неизвесност.

XS
SM
MD
LG