Достапни линкови

Вода во „Скопје 2014“, ѓубре во Вардар


Вода во „Скопје 2014“, ѓубре во Вардар
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

На повеќе места низ центарот на Скопје денеска се испумпуваше вода, главно околу градбите од проектот Скопје 2014. Реката Вардар, во центар, е полна со отпад, кој најчесто запира кај галиите.

Категории

XS
SM
MD
LG