Достапни линкови

Северна Кореја соопшти дека извршила нуклеарен тест


Северна Кореја соопшти дека во петокот извршила петта нуклеарна проба. Западот го осуди овој акт, а Кина и Јапонија започна испитувања дали се зголемила радијацијата во регионот.

XS
SM
MD
LG