Достапни линкови

Трамп: Путин е подобар лидер од Обама


Републиканскиот кандидат за претседател на Соединетите држави Доналд Трамп повторно го пофали рускиот претседател Владимир Путин, наведувајќи дека тој бил подобар лидер од американскиот претседател Барак Обама. Тој наведе дека доколку биде избран ќе имал „многу добри односи со Путин и со Русија“.

XS
SM
MD
LG