Достапни линкови

Наводи за нови хемиски напади во Сирија


Неколку организации кои ги следат настаните во со војна зафатената Сирија јавија дека сириската влада и натаму корситела хемсико оружје во областите кои се под контрола на бунтовниците. Во петгодишниот конфликт во Сирија досега загинале над 250 илјади луѓе.

XS
SM
MD
LG