Достапни линкови

Стајковци: Страв од секој дожд


Стајковци: Страв од секој дожд
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Навидум животот во Стајковци по само еден месец од поплавите како да се вратил во нормала, но не е така. И по еден месец од големата поплава која однесе над 20 жртви, жителите на ова село се уште ги чистат своите домови.Бирократските лавиринти ги принудува граѓаните да се позајмуваат за реновирање.

Категории

XS
SM
MD
LG