Достапни линкови

Клинтон: Трамп го привлекуваат диктатори


Демократскиот претседателски кандидат Хилари Клинтон изрази загриженост во врска со „веродостојни извештаи“ за руското мешање во изборите во Соединетите држави. Таа го обвини нејзиниот ривал, републиканскиот кандидат Доналд Трамп дека бил фиксиран на диктатори, вклучувајќи го и Путин.

XS
SM
MD
LG