Достапни линкови

Новиот ЕУ амбасадор, Самуел Жбогар, во Македонија


Новоименуваниот амбасадор на ЕУ во Македонија, Самуел Жбогар денеска му ги предаде акредитивните писма на македонскиот претседател Ѓорге Иванов. Тој изрази поддршка за евроинтеграциите на нашата земја и порача да се почитува договорот од Пржино како клучен за излез од политичката криза.

XS
SM
MD
LG