Достапни линкови

Ердоган: успешна операција на границата со Сирија


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека турската воена акција во северниот дел на Сирија била успешна. Ердоган повтори дека Турција сака да етаблира „безбедносна зона“ на сириската граница, и покрај тоа што светските сили не ја поддржуваат ваквата негова намера.

XS
SM
MD
LG