Достапни линкови

Трамп: Ќе има ѕид меѓу САД и Мексико


Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп повторно вети дека ќе изгради ѕид меѓу САД и Мексико. Тој по средбата со мексиканскиот претседател Енрике Пена Нието во Мекиско сити додаде дека ако биде избран сите илегални имигранти ќе бидат депортирани од САД.

XS
SM
MD
LG