Достапни линкови

Во САД хакиран државниот систем за гласање, Русија осомничена


Американското Федерално истражно биро, ФБИ пронашло дека два онлајн гласачки система биле хакирани. До предупредувањето дојде во време на зголемена загриженост дека хакери спонзорирани од Русија или други земји би можело да се обидат да ги нарушат претседателските избори.

XS
SM
MD
LG