Достапни линкови

Борбите против ИД во Либија


Најмалку 34 либиски борци загинале, а повеќе од 180 биле ранети во неделата во борбата за освојување на последното упориште на милитантите на Исламската држава во либијскиот крајбрежен град Сирт.

XS
SM
MD
LG