Достапни линкови

Осуден нападот врз лидерот на турската опозиција


Турските власти остро го осудија нападот врз конвојот на лидерот на главната опозициска Републиканска народна партија Кемал Киличдароглу. Официјална Анкара за нападот кој внесе дополнителни тензии во земјата по неуспешниот воен удар ги обвинија курдските бунтовници.

XS
SM
MD
LG