Достапни линкови

Цуцуловски - Партиска магла за пасивизирање на граѓаните


Партиите ја киднапираат вистината за да внесат забуна кај граѓаните, а збунетоста е чекор кон дефетизам. Кога луѓето не може да утврдат што е вистината, се прашуваат која е смислата на нивниот ангажман, вели професор Љубомир Цуцуловски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG