Достапни линкови

Попоски и Коѕиас за името


Најдобар пат за решение на спорот за името е преку зголемување на меѓусебната доверба, оценија денеска во Скопје, шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Попоски и Никос Коѕиас.

XS
SM
MD
LG