Достапни линкови

Попоски: Владата соработува со властите во Анкара


Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска не одговори конкретно на прашањето дали е донесена одлука на влада за затворање на организациите и училиштата во Македонија кои се поврзуваат со свештеникот Фетула Ѓулен.

XS
SM
MD
LG