Достапни линкови

ОН предупредуваат на опасности од мигрантската криза


Сериозни предизвици претстојат во справувањето со мигрантската криза во Европа. Ова го изјави вискиот комесар за бегалци на Обединетите нации Филипо Гранди. Тој притоа ја повика ЕУ да и помогне на Грција, односно да ја забрза релокација на дел од бегалците во други земји членки на Унијата.

XS
SM
MD
LG