Достапни линкови

ОН предупредуваат на можна катастрофа во Алепо


Потсекраторот на ОН за хуманитарни прашања Стивен О Брајан ги повика завојуваните страни во Алепо да договорат дводневна „пауза“ за да се овозможи доставување помош. Во спротивно тој предупреди дека на градот му се заканува хуманитарна катастрофа.

XS
SM
MD
LG