Достапни линкови

Заврши распитот на Тачи и Бонева во СЈО


Лидерот на ДПА, Мендух Тачи по распитот во СЈО изјави дека кога правдата зборува, политиката молчи. Поранешната пратеничка на ВМРО ДПМНЕ и член на ДИК, Силвана Бонева рече дека СЈО треба да каже зошто е повикана и истрагата да не се претвора во медиумски циркус.

XS
SM
MD
LG