Достапни линкови

Ќе го браниме паркот и физички


Жителите на улица Букурешка во Тафталиџе денеска излегоа во паркот да се спротистават на градбата на зграда. Тие неколкупати досега ја спречуваа механизацијата да го огради просторот. Фејсбук групата Зелено Тафталиџе за денеска најави целодневен настан под мотото „Паркот не паѓа“.

XS
SM
MD
LG