Достапни линкови

Јанкулоска бара увид во доказите за Тврдина


Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска не даде исказ во СЈО за случајот Тврдина. Таа рече дека не дала исказ оти не и биле почитувани основните процесни права и не и бил овозможен увид во доказите.

XS
SM
MD
LG