Достапни линкови

Проценете штета од поплавите во над 3.500 домови


Проценети се штетите во над 3.500 домови во поплавените подрачја. Проценката ја прават четириесет тимови кои се на терен. Освен тоа проценета е штета и на околу 800 земјоделски парцели, а проценката ја прават 15 тимови, рече премиерот Емил Димитриев при денешната посета на Црешево.

Тој најави дека наскоро ќе почне во оштетените подрачја да оди Комисијата за проценка на автомобили и земјоделска механизација.

Премиерот Димитриев им вети на жителите дека се што им е оштетено ќе биде надоместено.

XS
SM
MD
LG