Достапни линкови

Жерновски: Груевски е криминалец, насилник и кукавица


Жерновски: Груевски е криминалец, насилник и кукавица
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска во СЈО даваше исказ за инцидентите во општината во 2013-та година, кога имаше протести. Тој изјави дека со поранешниот премиер Никола Груевски ќе се видат на суд и тогаш ќе се види колку е храбар.

Категории

XS
SM
MD
LG