Достапни линкови

Иванов - Да учиме туризам од соседите


Охрабрувачки е што ние како територија се наоѓаме со туристички велесили на Балканот. Имаме од каде да видиме и да препишеме, но тоа треба да се прави брзо и умно и тоа е олеснителната околност за нас, вели туристичкиот работник Ангел Иванов во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG