Достапни линкови

Мостот кон Крим, работниците како робови


Русија, како топ приоритет, гради мост низ теснецот Керч, кој ќе ги поврзува руското копно и анексираниот полуостров Крим. Работниците, кои се ангажирани на градежните работи, сведочат дека биле третирани како робови.

XS
SM
MD
LG